Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już w ten weekend zapraszamy Państwa do wysłuchania ciekawych reportaży radiowych przygotowanych w ramach bloku audycji proobywatelskich. Nasi dziennikarze odsłonią ciekawe i mało znane zakątki naszego regionu, ale i świata. Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinie 17.00, a przed nami następujące audycje:

 

Fiński system edukacji
Michał Makowski przybliża mieszkańcom regionu Finlandię. Teraz pokazuje jak działa fiński system edukacji. Posłuchajcie co interesującego Michał Makowski proponuje dzieciom w lapońskiej wiosce Kalevala w Borowicach w audycji Gabrieli Stefanowicz.

W pogoni za prawdą - historia Pani Janiny
W kolejnej audycji " W pogoni za prawdą " Maciej Regewicz opowie historię Pani Janiny, która w wieku 17 lat pracowała na polu ziemniaków pilnowanym przez żołnierzy niemieckich. Co tam się wydarzyło? Historia nigdy nie jest i nie będzie czarno-biała.

Oswoić żywioły
Czy człowiek jest w stanie przetrwać w temperaturze dochodzącej do -60 stopni Celsjusza bez używania źródeł ciepła? Okazuje się, że tak, ale kluczową rolę odgrywa przygotowanie. Piotr Marczewski i Valerjan Romanovski udowodnili, że mróz da się oswoić, a o tym wszystkim opowiadają w audycji Gabrieli Stefanowicz.

Bębny i Afryka - Łukasz Maj
Podróże kształcą, szczególnie te dalekie. W czasie epidemii niestety w większości wypadków ograniczają się one do wodzenia palcem po mapie, ale za to bez ograniczeń można o nich rozmawiać. Jednych do zwiedzania świata motywują krajobrazy, innych kuchnia, jeszcze innych obca kultura. W przypadku Łukasza Maja była to jednak muzyka, a dokładniej rytm, który sprawił, że postanowił on dotrzeć do jego symbolicznego serca, czyli Afryki. Na tą pełną przygody audycję zaprasza Igor Kociubiński.

Zapraszamy codziennie o godzinie 17.00 do wysłuchania ciekawych reportaży na www.radiokson.pl.

Projekt "Przez media do stabilności, bezpieczeństwa i integracji we wszystkich aspektach życia" realizowany jest przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.